Uczennice IV b wystąpiły w konkursie „Matematyka jest wszędzie „

18.05. 2023 r. odbyła się 12 edycja konkursu matematycznego „Matematyka jest wszędzie” w Bielsku Białej. Tematem tegorocznego konkursu była matematyka w historii, historia w matematyce. W konkursie pod opieką p. Wirginii Pyrz wzięły udział Pola Gołębiewska i Alicja Machynia. Pola Gołębiewska wystąpiła z pracą projektową pod tytułem” WAR SAW – Miasto które widziało wojnę w liczbach”. Przedstawiła w niej historię zniszczenia Warszawy na podstawie danych statystycznych. Alicja Machynia przedstawiła pracę pod tytułem „Panorama Racławicka na okrągło”, w której nawiązała do budowli, w której znajduje się Panorama Racławicka oraz do obrazu ukazującego bitwę pod Racławicami rozciągniętego na prostokątnym płótnie znajdującego się w rotundzie Panoramy Racławickiej. Obie uczestniczki nawiązały swoimi pracami do matematyki w historii. Dziewczynki wystąpiły w kategorii alfa zrzeszającej dzieci z klas IV- VI.

Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać ale już teraz trzymamy kciuki za nasze uczestniczki!!!