Lekcja Przyrody w terenie

Uczniowie klas trzecich udali się do Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach. Mieli możliwość zobaczyć żubry w zagrodzie oraz dowiedzieć się wiele na temat sposobów życia tych zwierząt. Podczas spaceru po lesie poszerzyli swoją wiedzę na temat warstw lasu, roślin i zwierząt tam żyjących.

Słowniki gwary śląskiej

My mieszkańcy Górnego Śląska pielęgnujemy kulturę, tradycję i gwarę śląską. Na lekcjach edukacji regionalnej uczniowie klas piątych wykazali się znajomością mowy śląskiej i spisali własne słowniki gwarowe. Powstały bardzo ciekawe i piękne prace.

„Szlojder”, „haziel”, „Felga i patyk”- Zajęcia edukacji regionalnej.

Uczniowie klas V na zajęciach edukacji regionalnej, w ramach innowacji pedagogicznej „Piasek- moja miejscowość”, poznawali dawne gry i zabawy śląskie. Na zajęcia zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych dla których starsi koledzy prezentowali przygotowane zestawy gier i zabaw. Największym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie ze szlojdra. Piątoklasiści świetnie sprawdzili się jako nauczyciele klas młodszych.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom: Beacie Skrzypiec, Barbarze Bułhak i Agnieszce Tużnik za mile spędzony wspólnie czas.