Projekt „Łączy ich niepodległa. Obywatele II RP w kl Auschwitz”

6 września uczniowie klas 8 a,b i c wzięli udział w dniu studyjnym w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz w ramach projektu  sfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie po raz drugi.

Podczas dnia studyjnego ósmoklasiści uczestniczyli w wykładzie poświęconym historii międzywojennej, następnie udali się na zwiedzanie obozu zagłady. Podczas zwiedzania Miejsca Pamięci nasi uczniowie zapalili znicz pod ścianą straceń.

Podsumowaniem dnia studyjnego były warsztaty przybliżające sylwetki ocalałych więźniów KL Auschwitz.

Wizyta w Miejscu Pamięci i Muzeum była żywą lekcją historii, która pozostanie w pamięci uczniów na długi czas.