76. rocznica wyzwolenia Auschwitz

We wrześniu i październiku uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli          w projekcie „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”.  Uczniowie oprócz zwiedzania Muzeum brali udział w warsztatach przygotowanych przez edukatorów.

Zwiedzanie obozu było żywą lekcją historii, którą każdy uczeń zapamięta.

Projekt „Łączy ich Niepodległa”, w którym szkoła wzięła udział zagwarantował bezpłatne zwiedzanie, warsztaty i obiad dla uczniów oraz konferencję podsumowującą dla nauczyciela, która odbyła się online 5 grudnia 2020r.

IMG_3384IMG_3388IMG_3421IMG_3395IMG_3419

Podczas zwiedzania nasi uczniowie złożyli znicz w miejscu pamięci,  a dziś każdy z nas może uczestniczyć w obchodach wyzwolenia obozu.

W dobie pandemii obchody 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz dostępne będą  online o godzinie 16.00 .  Głównym motywem konferencji będzie los dzieci w Auschwitz.

Trzecioklasiści – prawie nobliści

„Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń”

Maria Skłodowska – Curie

Nauka i zabawa w III b – eksperymenty.