Pójdźmy do Betlejem – Koncert Świąteczno-Noworoczny

„Jasełka , jasełka, zielona jodełka,

światełkami błyska, a przed nią kołyska.

Do Betlejem ciemną nocą idzie Józef z Matką Boską.

Gwiazdy świecą i mrugają,

drogę jasno rozświetlają”.

         Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, życzliwości i pokoju. W tej świątecznej atmosferze uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali tradycyjnie już  Koncert Świąteczno-Noworoczny, który odbył się w pięknej scenerii naszego Kościoła, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza.

Tegoroczne przedstawienie opowiadało o drodze Maryi i Józefa do Betlejem. Nowonarodzonego Jezusa witali aniołowie, pasterze, trzej królowie oraz dzieci. Całość koncertu uświetniły kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Utwory poetyckie, piękny śpiew solistów, chóru, akompaniament różnych instrumentów muzycznych, pozwoliły po raz kolejny pochylić się nad tajemnicą przyjścia Bożego Syna na świat.

BeFunky Collage

Uczniowie grali na fletach, cymbałkach, akordeonie, gitarach, ksylofonach, dzwonkach ręcznych, bębnach, skrzypcach oraz różnych instrumentach perkusyjnych dostarczając wielu wzruszeń i miłych przeżyć.

 Młodzi artyści okazali się świetnymi aktorami, a szczególnie Agnieszka Nosek, nasza absolwentka. Gośćmi koncertu byli również absolwenci naszej szkoły, Patrycja Sołtys i Tymek Mazur , którzy  zaśpiewali piękną pastorałkę „Mario czy już wiesz?” oraz Agata Foltyn i Mikołaj Poloczek, którzy  akompaniowali wokalistom na skrzypcach.

Tradycyjnie koncert zakończyła pani Dyrektor Jolanta Rudka składając  życzenia świąteczno – noworoczne wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom,  dziadkom i dzieciom, .

Trudno jest  wymienić wszystkich uczestników koncertu, których było bardzo wielu, ale wszystkim, którzy wzięli w nim udział, serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Uczniów klas I-III przygotowały panie: Karina Głowacka-Bieszczad, Anna Granatyr-Spychała, Klaudia Kania, Mariola Mańka, Beata Skrzypiec. Klasy IV- VI część muzyczną przygotowały pod kierunkiem p. Joanny Kukli. Z „aktorami” pracowała p. Barbara Pyclik.

Dekoracje do przedstawienia wykonały Panie: Barbara Szymura-Trębacz, Katarzyna Zioło.

Szczególnie serdecznie podziękowania za poświęcony nam czas i pomoc w obsłudze technicznej przedstawienia składamy Pani Małgorzacie Kaszy i naszej absolwentce Justynie Ficek oraz Panu kościelnemu.

 

Jedna myśl nt. „Pójdźmy do Betlejem – Koncert Świąteczno-Noworoczny”

  1. Proszę o sprostowanie nieprawdziwej informacji o zachorowaniu Karoliny przed samym koncertem. Karolina uległa wypadkowi w szkole. Nabawiła się kontuzji i zaleceniem lekarza był pobyt w domu i leżenie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.