Teatrzyk „Bajka o księżniczce zaklętej w żabę”

Teatrzyk 1Przedszkolaki systematycznie uczestniczą w przedstawieniach teatralnych. 16 stycznia dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Bajka o księżniczce zaklętej w żabę”. Przedszkolaki były nie tylko widzami, ale i aktorami. Śledząc losy bohaterów potrafiły ocenić ich zachowania, odróżnić dobro od zła. Będąc uczestnikami spektaklu, odbierały go w towarzystwie innych, były członkami pewnej wspólnoty, identyfikowały się z nią, a przeżycia w grupie były szczególnie mocne. Aktorzy zaangażowali w losy bohaterów wszystkie dzieci, a tym samym sprawili, że przedszkolaki świetnie się bawiły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Barbara Bułhak

BEZPIECZNE FERIE 2014

images
17 stycznia, z inicjatywy wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, rusza na terenie naszego województwa akcja „Bezpieczne ferie 2014”. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Na czas trwania akcji, która potrwa do 3 marca br. zostanie uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny. Pod numerem 32/ 200-21-71 będzie można zgłaszać wszelkie błędy i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku. http://www.katowice.uw.gov.pl/