W zdrowym ciele zdrowy duch – spotkanie z pediatrą

Dnia 23.04.2013r. do naszego przedszkola zawitała pani doktor pediatra lek.med. Zofia Wrona. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowie, prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad właściwego odżywiania się oraz korzystania z aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci miały niepowtarzalną okazję posłuchać bicia własnego serca przez stetoskop, jak również zapoznać się podstawowym sprzętem medycznym używanym prze pediatrę. Pani Doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania leków czy zastrzyków. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wizyta naszych milusińskich w gabinecie lekarskim nie będzie budziła lęku ani innych nieprzyjemnych odczuć.

Tatiana Drzał

Dzień Ziemi 2013

Z okazji Obchodów Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) chętni uczniowie klas V i VI przygotowali plakaty i wiersze związane z właściwym postępowaniem ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady – proste zasady”. Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska, troska o zdrowie i kondycję człowieka oraz oszczędność surowców naturalnych na produkcję nowych urządzeń. Zużyty sprzęt elektroniczny to odpad niebezpieczny i jako taki nie może być wyrzucany z innymi odpadami do śmietnika. Wszystkie osoby, które przedstawiły swoje prace zostały nagrodzone ocenami z przyrody. Klasy IV, V i VI w Święto Dnia Ziemi obejrzały film edukacyjny przygotowany przez WWF na temat elektrośmieci.

W ramach zajęć z techniki uczniowie klas IV przygotowali torby ekologiczne, a klasy V stworzyły z odpadów modele robotów.

Cała szkoła wzięła udział w akcji zbierania makulatury i puszek.

Oto wyniki zbiórki w roku szkolnym 2012/2013 (zbiórka wrześniowa i kwietniowa): Czytaj dalej Dzień Ziemi 2013