Dzień Ziemi 2013

Z okazji Obchodów Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) chętni uczniowie klas V i VI przygotowali plakaty i wiersze związane z właściwym postępowaniem ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady – proste zasady”. Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska, troska o zdrowie i kondycję człowieka oraz oszczędność surowców naturalnych na produkcję nowych urządzeń. Zużyty sprzęt elektroniczny to odpad niebezpieczny i jako taki nie może być wyrzucany z innymi odpadami do śmietnika. Wszystkie osoby, które przedstawiły swoje prace zostały nagrodzone ocenami z przyrody. Klasy IV, V i VI w Święto Dnia Ziemi obejrzały film edukacyjny przygotowany przez WWF na temat elektrośmieci.

W ramach zajęć z techniki uczniowie klas IV przygotowali torby ekologiczne, a klasy V stworzyły z odpadów modele robotów.

Cała szkoła wzięła udział w akcji zbierania makulatury i puszek.

Oto wyniki zbiórki w roku szkolnym 2012/2013 (zbiórka wrześniowa i kwietniowa):

Makulatura

I miejsce – Julia Skamarajtys (Va) 171kg

II miejsca – Karolina Olszowiec (IIa)170 kg

III miejsce – Agata Foltyn (IVa)118 kg

Puszki

I miejsce – Henryk i Stanisław Czabok (Vb) 670 szt.

II miejsce – Iga Kania (VIb) 541 szt.

III miejsce – Karolina Pająk (Ia) 340 szt.