Rabatki Agatki – sadzimy kwiaty

Przez cały ostatni tydzień przedszkolaki przynosiły do przedszkola sadzonki pierwszych wiosennych kwiatów. Znalazły się wśród nich: kolorowe bratki, żółte żonkile, przepiękne prymulki. Naszym zamysłem było samodzielne stworzenie małej, wiosennej rabatki, o którą będziemy mogli się troszczyć. Lekcja przyrody w plenerze sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji oraz przyjemności. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i przejęciem zaopatrzone w łopatki, grabie i dobre chęci zabrały się do pracy. Każde dziecko miało okazję poeksperymentować z ziemią, przekopać ją, wykopać i przygotować dołek oraz zasadzić swój kwiatek. Wspólna praca przyniosła efekt: przed przedszkolem powstała wiosenna i kolorowa kwiatowa rabatka. Ogromne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie się w zakup kwiatów. W galerii zdjęć obejrzeć można naszą pracę.

Czwartki lekkoatletyczne rozpoczęte!

Wczoraj odbyły się pierwsze wiosenne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”. Z naszej szkoły uczestniczyło 23 uczniów.

Aż 10 z nich znalazło się wśród najlepszych!

Z klas czwartych:

• Maciej Ochot – II miejsce w biegu na 300 m.

Z klas piątych:

• Natalia Palica – I miejsce w rzucie piłeczką palantową,
  • Julia Malcher – I miejsce w skoku w dal,
  • Patrycja Sołtys – II miejsce w biegu na 600 m.,
  • Marysia Kania – II miejsce w biegu na 300 m.,
  • Bernadeta Spyra – III miejsce w rzucie piłeczką palantową,
  • Julia Skamarajtys – III miejsce w skoku w dal.

Z klas szóstych :

• Marta Kotwasińska – I miejsce w skoku w dal, I miejsce w biegu na 60 m.,
  • Kasia Wolszczak – III miejsce w skoku w dal,
  • Bartosz Sosna – III miejsce w biegu na 60 m.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)