Rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka. (Janusz Korczak)

Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. (Janusz Korczak)

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka. W bieżącym roku przypada 70. rocznica śmierci tego wybitnego Polaka – lekarza, pisarza, wychowawcy, a nade wszystko przyjaciela dzieci oraz 100. rocznica założenia przez niego Domu Sierot na ul. Krochmalnej w Warszawie.

Wiele ciekawych informacji na temat Starego Doktora, jego dzieła oraz wydarzeń związanych z obchodami Roku Janusza Korczaka znajdziesz tutaj.

Posłuchaj piosenki: Stary Doktor