AKCJA „ZNAKI NADZIEI HOSPICJUM ŚW. OJCA PIO” W PSZCZYNIE

W ostatnim tygodniu członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach akcji „Znaki Nadziei Hospicjum Św. Ojca Pio” w Pszczynie posadzili przed głównym budynkiem szkoły żonkile. Udział w Znakach Nadziei, czyli sadzenie i pielęgnowanie żonkili w miejscach ogólnodostępnych oraz powiększanie tych rabat z roku na rok, to prosty gest solidarności z osobami ciężko chorymi, ich najbliższymi i tymi, którzy niosą im pomoc czyli hospicjum.

Wolontariusze zadbali również o teren wokół szkoły, posadzili na rabatach cebulki wiosennych kwiatów oraz wrzosy.

W dniu 17 października w Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Znaki Nadziei” za ostatni rok. Akcja ma charakter edukacyjny i charytatywny,  ma uwrażliwiać młodych ludzi na potrzeby osób chorych i zachęcać do bezinteresownej pomocy. Nasi uczniowie aktywnie włączają się w działania charytatywne na rzecz Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie, dlatego miło nam przekazać, że nasza szkoła otrzymała Złoty Znak Nadziei 2024.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie naszym wolontariuszom.