Konkurs Wiedzy biblijnej

dla klas IV-V szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (Mt 7, 7)

ADRESACI:  Uczniowie klas IV – V szkół podstawowych

ORGANIZATORZY:

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach, Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, Wydział Katechetyczny Kurii Bielsko-Żywieckiej, Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

CELE KONKURSU

· poznanie treści księgi Ewangelii według św. Mateusza

· ukazanie Biblii jako źródła wiary

· pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże

· zachęcenie uczniów do indywidualnej lektury Pisma Świętego

ETAP SZKOLNY –  21.10.2021 r.

Katecheci przeprowadzają eliminacje na terenie szkoły w oparciu o materiały dostępne w u doradców metodycznych. Do następnego etapu przechodzi tylko trzech najlepszych uczestników. Szkolny koordynator konkursu odsyła protokół do koordynatora rejonowego/dekanalnego do dnia 5.11.2021 r.

LITERATURA Etap szkolny · Ewangelia według św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

Konkurs wiedzy biblijnej

dla klas VI-VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Oto ja was posyłam jak owce między wilki. (Mt 10, 16)

ADRESACI: Uczniowie klas VI – VIII szkół podstawowych

ORGANIZATORZY: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej

ETAP SZKOLNY Dnia 18.11.2021 r.

Katecheci przeprowadzają eliminacje na terenie szkoły w oparciu o materiały przekazane przez koordynatora diecezjalnego. Do następnego etapu przechodzi tylko trzech najlepszych uczestników. Zostają oni zgłoszeni pisemnie (protokół) do doradcy metodycznego do dnia 26.11.2021 r.

LITERATURA Etap szkolny: · Ewangelia według św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)