Wiosna na dobre zawitała w sali

Czterolatki namalowały List do Pani Wiosny. Proszą w nim o słońce, zieloną trawę, pąki i zielone listki na drzewach, pierwsze wiosenne kwiaty i ptaki. Duży obraz zawisł na ścianie w sali. Dzięki niemu jest bardziej wiosennie. Zobacz galerię zdjęć.

Przedszkolaki mogły również skosztować: szczypiorek, rzodkiewkę, ogórka zielonego i zieloną sałatę tworząc wiosenne kanapki ze swoich ulubionych warzyw. Bardzo szybko zostały puste talerzyki. Zrobione samodzielne kanapki z nowalijek cieszyły się ogromną popularnością wśród przedszkolaków. Zdjęcia do obejrzenia.

To nie koniec wiosennych zabaw w przedszkolu. Kolejną frajdą było wspólne przygotowanie dużej, planszowej gry z wiosennymi owadami. W szybkim tempie powstała gra z wielobarwnymi owadami, którą należało przetestować. Dzieci w małych zespołach rzucały kostką, przeliczały, przesuwały pionki, pokonując przeszkody i zmierzając do mety. Zwycięzcami gry zostali wszyscy uczestnicy, na których czekała słodka nagroda. Zapraszam do galerii.

Na wiosennych zabawach miło płynie przedszkolakom czas, ale WIOSNO PRZYBĄDŹ! JUŻ CZAS!