Najważniejsze jest śniadanie!

Śniadanie to bardzo ważny posiłek  – wpływa korzystnie na koncentrację, zapamiętywanie, siłę fizyczną, dobre samopoczucie oraz rozwój intelektualny.  Przed pójściem do szkoły koniecznie należy zjeść pierwsze śniadanie.  Aby zapobiec znużeniu i obniżeniu koncentracji na lekcji po 3-4 godzinach należy zjeść II śniadanie.

Podstawą zdrowego śniadania jest różnego rodzaju pieczywo, płatki zbożowe, białko zwierzęce w postaci mleka i jego przetworów oraz wędliny, jajka i warzywa. Podstawą II śniadania są kanapki (nie słodycze!).

Najlepsze jest pieczywo pełnoziarniste posmarowane masłem, z wędliną  lub pieczonym mięsem, serem albo pastą jajeczną oraz z dodatkiem warzyw (pomidor, ogórek, sałata).

Nie można zapominać o regularnym uzupełnianiu płynów. Najzdrowsza jest woda mineralna, a także maślanka, kefir, jogurt, sok warzywny, niesłodzone soki z owoców lub lekka herbata. Na deser najlepiej zjeść sezonowy owoc.

Uczniowie klasy 6, na lekcji wychowawczej, przygotowywali kanapki, które nawet niejadka mogą skusić do zjedzenia  śniadania. Która kanapka, waszym zdaniem, jest najsmakowitsza?

źródło: http://www.badzmyzdrowi.pl/