Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

kr112 września 2010 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, w parafii św. św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach.

kr3Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową, którą poprowadziła założycielka „PKRD” Magda Buczek. Dzieci modliły się w intencjach Ojca świętego, o pokój na świecie, za Ojczyznę oraz wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny.

kr2Mszy świętej przewodniczył ks. bp. Antoni Długosz, znany dzieciom z programu telewizyjnego „Ziarno”. W homilii podkreślił, że każdy otrzymał od Boga różne talenty, które winien odkrywać i rozwijać, służąc innym.

kr4Po Mszy świętej gospodarze spotkania przygotowali poczęstunek, był pyszny żurek i pomidorowa oraz wiele słodkości przywiezionych przez uczestników.

kr5Ostatnim punktem spotkania był program artystyczny, rozpoczęty przez ks. bpa Antoniego, który po raz kolejny ujawnił swój talent muzyczny i taneczny, porywając do wspólnej zabawy, na chwałę Bogu dosłownie wszystkich uczestników. kr6 Zespół „Wesołe Nutki” oraz chórek dziecięcy „Credenso” zakończył spotkanie. Dzieci otrzymały różańce i cudowne medaliki oraz płytę „CD” z nagranymi utworami religijnymi.

Barbara Pyclik