Szkoła z Klasą!

„Solidarność. Podaj dalej!”. Rok szkolny 2020-2021

Po raz kolejny uczestniczymy w akcji „Solidarność. Podaj dalej!”. Koordynatorzy: Barbara Wardziak, Barbara Szymura-Trębacz.

Pocztówkowe zawirowanie – nasze działania.

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2019-2020

zdj

Szkoła z Klasą podsumowanie III etapu.

Za III etap nasza szkoła otrzymała wyróżnienie – kolejną Dobrą Praktykę.

dobra praktyka

„Środowe co nieco” – kiermasz słodkości.

Podsumowanie I i II etapu Szkoły z Klasą. 

Za II etap nasza szkoła otrzymała wyróżnienie – Dobrą Praktykę.

dobra praktyka

Dyplom dla koordynatora programu: Marty Kiecok.

Program grantowy dla nauczycieli Edukacja Inspiracja

Autorski projekt Barbary Wardziak „Daisy Hochberg – perła (z) Pszczyny” otrzymał grant Fundacji Szkoła z Klasą i Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC, będzie realizowany w szkole w bieżącym roku szkolnym.

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2018-2019

Po raz kolejny uczestniczymy w akcji Solidarność. Podaj dalej! Koordynator: Barbara Szendzielorz.

Solidarność. Podaj  dalej! – kliknij.

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2017-2018

Podsumowanie programu „Szkoła z Klasą”- kliknij, aby przeczytać.

Certyfikat 2.0

Znowu uczestniczymy w programie! Ponownie koordynatorem  programu jest Barbara Wardziak.

Dzień Walki z Dyskryminacją – podsumowanie akcji „Solidarność. Podaj dalej!”.

Pierwszy Dzień Przedsiębiorczości, jeden z projektów w ramach Szkoły z Klasą – kliknij.

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2016-2017

Podsumowanie pracy w roku szkolnym 2016/2017 KLIK

Po raz kolejny bierzemy udział w programie. W bieżącym roku koordynatorem programu jest Barbara Wardziak.

Dobra Praktyka Barbara Wardziak klik  dobra praktyka

 

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2015-2016

Podsumowanie programu – klik

Po raz kolejny zaczynamy realizację programu.  W tym roku do programu przystąpili filolodzy: Jolanta Świerzy,  Patrycja Deja, Patrycja Cofała, Katarzyna Zioło, Barbara Wardziak  oraz Jolanta Rudka, naszym koordynatorem jest Karolina Zioło. Pierwsze zadania za nami, czas na następne profil szkoły.

BeFunky_14.jpg Certyfikat   SZKOŁY  EKSPERCKIEJ
w  programie   „Szkoła z Klasą”

dobra praktyka

Dobre Praktyki
w tegorocznej edycji;

Karolina Zioło, Barbara Wardziak
Jolanta Rudka, Patrycja Deja

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2014-2015

Podsumowanie udziału w akcji.

CERTYFIKAT „Szkoły z Klasą 2.0”, klik

BeFunky_14.jpg

Certyfikat   SZKOŁY  EKSPERCKIEJ
w  Programie   „Szkoła z Klasą”

dobra praktyka

Dobre Praktyki
w tegorocznej edycji:

Beata Skrzypiec –  klik,     Beata Skrzypiec – klik,     Beata Skrzypiec – klik,     Patrycja Zembala – klik, Karolina Zioło – klik,  Karolina Zioło – klik,  Agnieszka Tużnik – klik, Aleksandra Skapczyk – klik,  Patrycja Zembala – klik, Anna Ryba – klik, Karolina Zioło – klik,  Beata Skrzypiec – klik., Agnieszka Tużnik – klik,  Agnieszka Tużnik – klik,  klik, Beata Skrzypiec – klik, Karolina Zioło  – klik,  Patrycja Zembala – klik,  Anna Ryba – klik, Patrycja Zembala – klik,  Beata Skrzypiec – klik,  Anna Ryba – klik,  Agnieszka Tużnik – klik,  Anna Granatyr-Spychała – klik, Karolina Zioło, Karolina Zioło, Karolina Zioło

Ruszyliśmy! Mamy wiele zadań do wykonania, z naszej „Dziesiątki” w programie bierze udział dziesięciu nauczycieli – Karolina Zioło jako koordynator, Anna Ryba, Agnieszka Tużnik, Aleksandra Skapczyk, Anna Granatyr-Spychała, Joanna Kukla, Barbara Szymura-Trębacz, Beata Skrzypiec, Katarzyna Bilek, Jolanta Rudka.  Życzymy wszystkim wytrwałości!

 Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2013-2014

szkoła z klasą

Po raz kolejny otrzymaliśmy Certyfikat i Tytuł „Szkoły z Klasą 2.0”!

W ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 uczniowie poznawali różnorodne aplikacje internetowe, które mogą być wykorzystane w procesie nauczania innych przedmiotów, np. Cacoo – mapy myśli, Animoto – tworzenie krótkich filmów ze zdjęć, DomoAnimate – tworzenie filmów animowanych, Learning Apps – tworzenie krzyżówek, testów, itp.; różnorodne platformy do tworzenia komiksów, plakatów, obróbki zdjęć czy tworzenia infografiki.

Uczniowie klas IV-VI w II semestrze pracowali różnymi metodami: za pomocą projektu, odwróconej lekcji i uczyli innych. Efektem było stworzenie dwóch odcinków „Filmowego Mitologicznego Słownika Frazeologicznego przez uczniów klas szóstych, gazet przez uczniów klas czwartych i piątych oraz wiele lekcji, na których uczniowie uczyli swoich rówieśników a także uczniów klas młodszych, np. III b – jak zrobić komiks. Uczennice klas szóstych i piątych przeprowadziły także szkolenia z TIK dla nauczycieli i rodziców.

Na zakończenie programu został przeprowadzony Festiwal 2.0, na którym  uczniowie dzielili się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z uczniami z innych klas, tworzyli plakaty oraz omawiali  prace nad filmami.

Uczniowie i nauczyciele przez cały czas trwania projektu opisywali działania na blogach wykorzystując różnorodne aplikacje internetowe oraz zdobywając odznaki, za różnorodne aktywności. Powstało 7 blogów uczniowskich i 1 nauczycielski. Najwięcej wpisów dodała Aleksandra – ponad 80! Trzy z czterech blogów prowadzonych przez uczniów klas szóstych zdobyło maksymalną liczbę odznak – 7.

W programie uczestniczyły: Karolina Zioło, Katarzyna Zioło, Barbara Szymura-Trębacz, Jolanta Rudka.

dobra praktykaOpisy działań nauczycieli i dyrektora w ramach programu zdobyły aż 4 Dobre Praktyki ! za scenariusze zadań oraz za Festiwal 2.0.

J. Rudka,    Karolina Zioło,    Karolina  Zioło,   Karolina Zioło

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2012-2013  

Karolina Zioło,  Barbara Szymura-Trębacz i  Katarzyna Zioło, Jolanta Rudka brały udział w programie „Szkoła z Klasą 2.0”. Program był realizowany w klasach 4-6 na lekcjach techniki, informatyki, języka polskiego, godzinach z wychowawcą oraz na kółkach zainteresowań. W klasach 4-6 prowadzone były lekcje z wykorzystaniem TIK oraz projekty edukacyjne. Nowością była tzw. lekcja odwrócona, na której uczniowie najpierw w domu przygotowywali się wg przygotowywanych przez nauczyciela materiałów i na bazie zdobytych wiadomości prowadzona była lekcja. Uczniowie prowadzili blogi, na których opisywali wydarzenia szkolne, udział w projektach edukacyjnych oraz własne zainteresowania. Powstało 16 blogów uczniowskich oraz 1 nauczycielski. Projekt zakończył się Festiwalem Projektów 2.0, w czasie którego poszczególne grupy dzieliły się swoimi osiągnięciami z pracy nad projektami. 10 blogów zostało odznaczonych różnego rodzaju odznakami: Działamy z TIK, Uczymy się z TOK, Blog z pasją czy Tworzymy Materiały Edukacyjne. Udział w programie pozwala uczniom systematycznie rozwijać umiejętności informatyczne i przez cały rok pracować nad upragnioną ocenę.

Szkoła z Klasą 2.0. Rok szkolny 2011-2012

Na zakończenie programu nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoły z Klasą 2.0 i Certyfikat 2.0!

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła z Klasą 2.0„. To już kolejny program w ramach „Szkoły z klasą” realizowany w naszej szkole. Realizowały go: Karolina Zioło, Barbara Pyclik, Mariola Mańka, Katarzyna Bilek, Barbara Szymura – Trębacz, Katarzyna Zioło, Mariola Jaworska, Jolanta Świerzy. Tym razem próbujemy odpowiedzieć na pytanie: jak w uczeniu się i w nauczaniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK)? Wszyscy korzystamy z komórek, Internetu, aparatów cyfrowych. Dla wielu uczniów i nauczycieli e-mail, portale społecznościowe, czat, e-booki, youtube czy e-encyklopedie to codzienność. Sami nie wiedząc o tym, na co dzień korzystamy z tzw. TIK.

Aby pracować efektywnie stworzyliśmy Kodeks korzystania z TIK w szkole. Odbyły się debaty klasowe, gdzie uczniowie pisali Kodeksy 2.0. Ich pomysły, w czasie debaty szkolnej, zostały zebrane w jeden Kodeks 2.0, który będzie testowany i udoskonalony.

W ramach programu Szkoła z Klasa 2.0 koordynator i uczniowie prowadzili blogi, na których opisywali wykorzystanie technologii informacyjno – komunikacyjnych w szkole oraz inne wydarzenia z życia szkolnego i poza szkolnego.

Na zakończenie programu odbył się festiwal TIK.

Na platformie Szkoła z Klasą 2.0 można się dowiedzieć więcej o działaniach podejmowanych w ramach programu.

Szkoła z Klasą! Rok szkolny 2002-2003

Przystąpiliśmy  programu w ramach, którego przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy działania z zakresu:metod nauczania, sposobu oceniania, nauczania logicznego i twórczego myślenia, poszukiwania i zrozumienia oraz odkrywania świata. Pomagaliśmy też uczniom uwierzyć w siebie, po to, by byli mądrzy, silni i mocni w przyszłości. Dzięki naszym działaniom otrzymaliśmy tytuł i certyfikat „Szkoły z klasą” już  w pierwszej edycji!

Dyplom Szkoły z klasą
Certyfikat

Szkoła z klasą!

Font Resize
Kontrast