25 stoisk, 80 zaangażowanych uczniów, 7 600 zebranych złotych. To podsumowanie tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości, który odbył się w ramach Pikniku Rodzinnego.
Wśród stoisk z usługami warto wymienić: malowanie twarzy, tatuaże, zaplatanie i farbowanie włosów; rzuty do celu, rzutki, strzelanie z łuku, a nawet zarzucanie wędki; losy i loterie fantowe; ręcznie robione bransoletki, świeczki i breloki. Można było nacieszyć też podniebienie smakiem gofrów, ciast i ciasteczek, cake popsów, babeczek, waty cukrowej, miodu z lokalnej pasieki czy orzeźwić się szklanką lemoniady.
Nasi szkolni przedsiębiorcy wkładają wiele serca w przygotowanie i prowadzenie swoich biznesów, zwykle inwestują własne kieszonkowe, by wystawić stoisko. Uczą się planowania i organizacji pracy. Muszą się dogadać w grupie, podzielić obowiązkami i odpowiednio zareklamować. Poznają zasady rządzące handlem.
Miło było gościć dzisiaj rodziców z przedszkolakami, innych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Zebrane wspólnie pieniądze zostaną w całości przekazane na potrzeby małej Jadzi z Piasku.






