WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK

14 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Podczas zwiedzania uczniowie brali udział w pokazach lotów ptaków. Podziwiali loty skrzydlatych drapieżników orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia Spacerowali ścieżkami edukacyjnymi oraz Aleją Bajkową, w której znajdują się ruchome ekspozycje znanych bajek. Będąc w Leśnym Parku Niespodzianek mieli możliwość obcowania z naturą i dziką przyrodą. Podziwiali piękne widoki krajobrazu Beskidu Śląskiego. Uczniowie mieli możliwość spotkania i głaskania niektórych zwierząt. Spotkali m.in. sowy, jelenie, sarny, daniele, muflony, dziki, kozy, żubry, żbiki, świnki wietnamskie, a także lubiane przez wszystkich alpaki. Ważnym elementem wycieczki były wspólne zabawy na placu zabaw. Wycieczka była nie tylko okazją do obcowania z przyrodą, ale także świetną lekcją ekologii i szacunku do zwierząt.

Sukcesów kolarskich Judyty ciąg dalszy

Nasza uczennica Judyta Pastuszka nie zwalnia tempa. W ostatnim czasie na jej koncie pojawiły się kolejne sukcesy. 1 i 2 czerwca Judyta wzięła udział w wyścigach kolarskich z serii Pucharu Polski.
Rywalizacja toczyła się nad morzem – w Dąbkach i Barzowicach w gminie Darłowo w województwie zachodniopomorskim. W pierwszym dniu na trasie o długości 6,2 km zajęła 5 miejsce w jeździe indywidualnej na czas w swojej kategorii wiekowej ŻAK. W drugim dniu zawodów na trasie o długości 30 km zajęła 3 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.
9 czerwca Judyta wzięła udział w kolejnym wyścigu kolarskim z serii Pucharu Polski. Tym razem w Pińczycach w gminie Koziegłowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie w jeździe ze startu wspólnego na dystansie 15,7 km zajęła 3 miejsce. Ten etap zawodów był również wyścigiem o Mistrzostwo Śląska ze startu wspólnego w kategorii ŻAK dziewcząt. Wśród śląskich zawodniczek Judyta ukończyła wyścig na 2 miejscu zdobywając tytuł wicemistrzyni. Jej koleżanki klubowe zajęły pozostałe miejsca na podium. Marta była 1 a Helena 3.
Przypomnijmy, że Judyta na co dzień trenuje w klubie UKS AVATAR w Kobielicach.