„Serce z Internetu”

9 października uczniowie klas VI-VIII obejrzeli w PCKULu spektakl „Serce z Internetu, czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci”. Sztuka zaprezentowana przez aktorów z Poznańskiego Teatru Aktora opowiada historię młodych ludzi, którzy poznają się na Avatar Chacie. Rozmowy w sieci sprawiają, że Kamil i Julia stają się sobie bliscy i postanawiają spotkać się w realnym świecie. Długo wyczekiwane spotkanie jednak różni się od tego, którego wizję mieli w głowie bohaterowie. Rozczarowany wyglądem dziewczyny chłopak, nie szczędzi jej przykrości. Kłótnia nastolatków sprawiła, że Kamil, chcąc się odegrać na Julii, potajemnie ją nagrywa i ma w planach umieścić film w sieci. Zrozpaczona dziewczyna szuka sposobu jak pokrzyżować jego plany. Swoja pomoc oferuje Julii inny chłopak, którego również dziewczyna poznała na Avatar Chacie. Cała historia ma szczęśliwe zakończenie. Filmik nie trafia do sieci, Kamil dostaje nauczkę i ponosi konsekwencje swojego zachowania, a Julia w nowo poznanym chłopaku odnalazła miłość.

Historia ukazuje niebezpieczeństwo związane z zawieraniem znajomości przez Internet. Podkreślone zostało również to, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach z aktorami.