Wycieczka do kolejkowa

W środę 11 października klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Gliwic do Kolejkowa. To miejsce, które przeniosło uczniów do pomniejszonego  25- krotnie świata. Poruszają się po nim pociągi, samochody, pływa statek. Po trwającym 9 minut dniu zapada zmrok i następują 4 minuty nocy. W tym czasie oświetlenie delikatnie przygasa, a miniaturowi mieszkańcy zapalają oświetlenie w domach. Oprócz ogromnej ilości scenek sytuacyjnych, dzieci miały możliwość zobaczyć autentyczne śląskie budowle w miniaturze. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach modelarskich, wykonali papierowe kamienice z wrocławskiego rynku. Prowadzący uczyli technik malowania, wycinania, klejenia, kreatywnego zastosowania różnych materiałów. Był to dzień pełen wrażeń!