Walka o Baltie

Od prawie roku nasi uczniowie na lekcjach informatyki uczą się programować za pomocą programu Baltie. W zeszłym roku nawet trzech z nich brało udział w międzynarodowym finale konkursu Baltie 2011.

Na początku grudnia Pan Bohumir Soukup, który jest autorem tego programu, ogłosił promocję dla szkół aktywnych w konkursach z programowania. Każda szkoła może zakupić roczna licencję taniej o tyle procent ile procent uczniów uczęszczających do danej szkoły weźmie udział w konkursie Junior B3. Wystarczy aby każdy uczeń rozwiązał tylko 3 zadania!

Dodatkowo najbardziej aktywne szkoły z województwa małopolskiego i śląskiego, które będą w dniu 31 grudnia 2011 r. na pierwszych 5 pozycjach otrzymają licencję na przyszły rok za darmo!

Obecnie, po tygodniu pracy, nasi uczniowie wypracowali drugie miejsce! Wyniki na bieżąco można śledzić tu.

Gratuluję, wszystkim, którzy rozwiązali zadania i zapraszam tych, którzy jeszcze mają to przed sobą. na prawdę warto zaprogramować coś samodzielnie!