Wycieczka do Gliwic

10 października uczniowie klasy II a i II c pogłębili swoją wiedzę przyrodniczą w palmiarni w Gliwicach. Przechodząc przez kolejne pawilony tematyczne mogli zobaczyć różne gatunki roślin i  wiele dowiedzieć się na ich temat od pani przewodnik. Dużym zainteresowaniem, oprócz rzadkich i ciekawych roślin, cieszyły się egzotyczne papugi, kameleony, wiewiórki, węże oraz akwaria pełne ryb z różnych zbiorników wodnych świata.

1570736302444

1570735550759

Drugim punktem wycieczki było Kolejkowo. To miejsce, które przeniosło uczniów do pomniejszonego  25- krotnie świata. Poruszają się po nim pociągi, samochody, pływa statek. Po trwającym 9 minut dniu zapada zmrok i następują 4 minuty nocy. W tym czasie oświetlenie delikatnie przygasa, a miniaturowi mieszkańcy zapalają oświetlenie w domach. Oprócz ogromnej ilości scenek sytuacyjnych, dzieci miały możliwość zobaczyć autentyczne śląskie budowle w miniaturze. Był to dla nich dzień pełen wrażeń!

1570736449448