„Serce z Internetu”

9 października uczniowie klas VI-VIII obejrzeli w PCKULu spektakl „Serce z Internetu, czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci”. Sztuka zaprezentowana przez aktorów z Poznańskiego Teatru Aktora opowiada historię młodych ludzi, którzy poznają się na Avatar Chacie. Rozmowy w sieci sprawiają, że Kamil i Julia stają się sobie bliscy i postanawiają spotkać się w realnym świecie. Długo wyczekiwane spotkanie jednak różni się od tego, którego wizję mieli w głowie bohaterowie. Rozczarowany wyglądem dziewczyny chłopak, nie szczędzi jej przykrości. Kłótnia nastolatków sprawiła, że Kamil, chcąc się odegrać na Julii, potajemnie ją nagrywa i ma w planach umieścić film w sieci. Zrozpaczona dziewczyna szuka sposobu jak pokrzyżować jego plany. Swoja pomoc oferuje Julii inny chłopak, którego również dziewczyna poznała na Avatar Chacie. Cała historia ma szczęśliwe zakończenie. Filmik nie trafia do sieci, Kamil dostaje nauczkę i ponosi konsekwencje swojego zachowania, a Julia w nowo poznanym chłopaku odnalazła miłość.

Historia ukazuje niebezpieczeństwo związane z zawieraniem znajomości przez Internet. Podkreślone zostało również to, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach z aktorami.

gazetka szkolna

Pod koniec września, na lekcjach języka polskiego, uczniowie klasy 5ci zapoznali się z fragmentem artykułu Janusza Korczaka „O gazetce szkolnej”. Po omówieniu tekstu, przyszedł czas na próbę zredagowania gazetki szkolnej. Praca w grupach okazał się niezwykle owocna. W gazetkach znalazły się informacje na temat wydarzeń klasowych i wycieczek. Powstała również rubryka rozrywkowa i kalendarz urodzin.

Uczniowie doskonalili umiejętność zarządzania czasem, planowania i współpracy.

DZIEŃ TARGOWY 2024

W piątek, tj. 4 października, odbyły się Targi Przedsiębiorczości. Tym razem uczniowie wystawiali stoiska w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych. Wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem. Powstało najwięcej biznesów gastronomicznych, dużą popularnością cieszyły się też loterie fantowe czy usługi (m.in. malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków). Klientami byli nauczyciele, pracownicy obsługi, koledzy z klas 1-3, a nawet sami sprzedający, którzy na zasadzie rotacji stawali się i kupującymi.

Miło było patrzeć, jak uczniowie ze sobą współpracują, uczą się podstaw handlu, okazują gościnność. Pewnie niejeden zostanie w przyszłości lokalnym przedsiębiorcą…

Społeczność szkolna zebrała aż 4 723,78 złotych! Przewodniczący Rady Rodziców zadba o to, by cała kwota została przekazana rodzinie powodzian z Czechowic-Dziedzic.

Serdeczne podziękowania dla każdego, kto swoją pomocą, ofiarnością wsparł szkolną akcję!