Kolejne wykręcone na rowerze sukcesy Judyty

W połowie sierpnia Judyta Pastuszka wzięła udział w tegorocznej edycji kolarskiego wyścigu Tour de Pologne Junior. Trzy etapowy wyścig dla najmłodszych adeptów kolarstwa szosowego jest największym młodzieżowym wyścigiem towarzyszącym rywalizacji dorosłych zawodników w Europie (wliczając w to Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana).

Debiutująca w tych zawodach nasza uczennica zajęła w klasyfikacji generalnej kategorii ŻAKINI wysokie 8 miejsce.

W I etapie w Prudniku zajęła 5 miejsce, w II w Katowicach 8 oraz w III w Krakowie 15.

Cała drużyna klubu kolarskiego, w którym na co dzień trenuje – UKS Avatar Kobielice – została najlepszą w klasyfikacji drużynowej całego Tour de Pologne Junior, a jej koleżanki klubowe wygrały klasyfikacje generalne: Marta Sekta w kategorii ŻAKINI oraz Lena Ruszkiewicz w kat. MŁODZICZKA.

W sobotę 31 sierpnia w okolicy Kamieniołomu w Kozach odbyła się II edycja Górskiego Wyścigu Rowerów CYKLO KOZY MTB & E-MTB 2024, w którym udział wzięła Judyta zajmując I miejsce w kategorii Żakini.

7 września w Imielinie podczas szosowego kryterium ulicznego Judyta zajęła w swojej kategorii 2 miejsce.

21 września w Kobielicach Uczniowski Klub Sportowy AVATAR, którego zawodniczką jest Judyta, zorganizował VII Kryterium Kolarskie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kobielicach. Była to kolejna edycja wyścigów dla osób niezrzeszonych w klubach jak i zawodników posiadających licencje sportowe. Najmłodsi zawodnicy (począwszy od dzieci startujących na rowerkach biegowych) rywalizowali na torze przygotowanym na terenie szkoły podstawowej. Starsi zawodnicy z licencjami startowali na ulicach Kobielic. Na prawie 7 km trasie Judyta zajęła 3 miejsce.

Gratulujemy!!!

Kolejne zawody, w których Judyta weźmie udział, odbędą się już w najbliższą środę 25 września. Będą to Mistrzostwa Śląska w jeździe dwójkami w kolarstwie szosowym. Judyta wystartuje w parze ze swoją klubową koleżanką Martą Sektą.

Następnie 5 października odbędą się Mistrzostwa Śląska MTB (w kolarstwie górskim).

Sezon zamknie szosowe kryterium uliczne rozegrane na ulicach Piekar Śląskich 13 października.

Życzymy dalszych sukcesów i rozwoju w tej dziedzinie sportu!!!