Pomagamy owadom pożytecznym

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku na Konferencji Sztokholmskiej, a obchodzony jest 5 czerwca w ponad stu państwach na całym świecie.

To bardzo ważny dzień, w którym podejmujemy działania dla przyrody. Przy tej okazji dzieci w świetlicy wzięły udział w zajęciach przyrodniczych na temat owadów zapylających. Stanowią one bardzo ważną część ekosystemu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego owady zapylające są tak ważne w przyrodzie, dlaczego są zagrożone wyginięciem oraz w jaki sposób możemy im pomagać. Uczniowie przygotowali domki dla owadów z naturalnych materiałów, takich jak drewno, szyszki, słoma i rurki bambusowe. Na koniec domki zostały pięknie pomalowane.

Wykonane przez dzieci domki będą schronieniem dla owadów pożytecznych w naszym szkolnym ogrodzie. Zostały one umieszczone w otoczeniu kwitnących roślin.

Teraz pozostało nam cierpliwie czekać na „lokatorów”!