Powiatowy Drużynowy Konkurs Matematyczny „2+2”

W środę 29 maja grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowym Drużynowym Konkursie Matematycznym „2+2”, który odbywał się w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. W zmaganiach wzięły udział dwie nasze drużyny: „Wesołe cyrkle” w składzie: Paulina Broncel kl. 6a, Zuzanna Skapczyk, Alina Żaloudik kl.7a, Małgorzata Wcisło 8a oraz „Pitagorasy” w składzie: Karol Paliczka kl.6ci, Jakub Ryba, Filip Szweda kl.7bi, Paweł Pęszor 8a. Konkurs składał się z trzech części:
a) Części testowej: każdy zawodnik indywidualnie rozwiązywał zestaw zadań testowych w swojej kategorii.
b) Warsztatów matematycznych przygotowanych przez uczniów liceum.
c) Części drużynowej: zawodnicy rozwiązywali zadania zespołowo.

W kategorii uczniów klas 7- I miejsce zdobyła nasza uczennica Zuzanna Skapczyk. Serdecznie gratulujemy.

Uczestnicy Powiatowego Drużynowego Konkursu Matematycznego „2+2”