DZIECI W AKCJI:-)

Na początku października dzieci i uczniowie punktu katechetycznego mieli okazję poznać kilka słów w języku rumuńskim. Gościli bowiem na zajęciach „wujka” Iuliana z miejscowości Jac, która leży w samym sercu kraju nad Dunajem. Już umieją się przywitać: Ce mai faci?, co oznacza: Jak się masz? Zwykle odpowiada się: Bine [Dobrze]. W kwizie mogli wykazać się wiedzą ogólną i podać kilka ciekawostek dotyczących Rumunii. Dalsza część spotkania była prowadzona w języku angielskim. Zajęcia wpisały się w obchody Europejskiego Dnia Języków.

Uczniowie przygotowali też pantomimę o znaczeniu śmierci i zmartwychwstania Chrystusa; podkład muzyczny stanowiła piosenka „Arise, My Love”. Występowali przed rodzicami i członkami, sympatykami Kościoła Wolnych Chrześcijan w Piasku. Ich występ uświetnił też konferencję z okazji 30-lecia misji chrześcijańskiej, która odbyła się 7 października w Bielsku-Białej.