Kozia Górka Zdobyta

Jesień to najlepszy czas na górskie wędrówki. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4a i 4b, którzy 19 października udali się na wycieczkę do Bielska i po 1,5 godzinnym spacerze żółtym szlakiem zdobyli Kozią Górkę (683 m n.p.m.). Piknik i wspólne zabawy na szczycie były wspaniałą okazją do integracji.

Klasa 4a i 4b na wycieczce na Kozią Górkę

Pasowanie na ucznia 2023

Za nami Uroczystość Pasowania na Ucznia. To ważny moment w życiu pierwszoklasistów, którzy przez dwa miesiące przygotowywali się do tego wydarzenia. W tym roku trzy klasy pierwsze pod okiem wychowawczyń: p. Beaty Skrzypiec, p. Aldony Czarnuch-Szłapy oraz p. Klaudii Mazur przygotowały program artystyczny pełen tańca, piosenek i recytacji. Podczas uroczystości towarzyszyła nam wiceburmistrz pani Magdalena Czarnecka – absolwentka naszej szkoły. Pasowania dokonała pani dyrektor Karolina Zioło. Dziękujemy Rodzicom za towarzyszenie nam w tym ważnym dniu. Teraz już czas na codzienną pracę, na naukę, zabawę i wspólne podejmowanie kolejnych wyzwań.

Pomogły Księżnej daisy ubrać się na bal

Być może w przyszłości projektantki odzieży, obecnie uczennice naszej szkoły: Blanka Gołębiewska, Iga Szczęch i Ania Pecyna wzięły udział w gminnym konkursie na projekt sukni dla księżnej Daisy, który odbył się w SP 2 w Pszczynie.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a projekty różnorodne. Uczestniczki konkursu musiały wykazać się kreatywnością i wyobraźnią, żeby z materiałów przeznaczonych do recyclingu wyczarować balowe kreacje.

A tak wyglądała suknia zaprezentowana przez nasze uczennice.

Dzień Technologii w klasie 5B

17 października 2023 r. w naszej szkole odbył się dzień technologii organizowany dla klas I-V przez firmę Silesia 3D . W ramach zajęć uczniowie poznali techniki drukowania 3D. Był to wstęp do modelowania brył i elementów przestrzennych w 3D. Uczniowie dowiedzieli się z jakich materiałów można drukować w drukarkach 3D, a także w jakim programie można modelować bryły, które potem wychodzą z drukarki 3D. Nowoczesne branże potrzebują i będą szukać fachowców „przyszłości” dlatego bardzo dobrze, że dzieci mogą poznawać te technologie już od najmłodszych lat.

WYCIECZKA NA MAGURKĘ WILKOWICKĄ

18 października klasy piąte wybrały się na wycieczkę na Magurkę Wilkowicką. Ruszyliśmy zielonym szlakiem z Wilkowic Bystrej. Droga na szczyt zajęła 1,5 godziny. Przy schronisku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a następnie odpoczęliśmy w Chatce Turystycznej na Magurce, gdzie czekało na nas ognisko. W drogę powrotną ruszyliśmy czarnym szlakiem. Zadowoleni, choć trochę zmęczeni, wróciliśmy pociągiem do Piasku.