Wycieczka do kolejkowa

W środę 11 października klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Gliwic do Kolejkowa. To miejsce, które przeniosło uczniów do pomniejszonego  25- krotnie świata. Poruszają się po nim pociągi, samochody, pływa statek. Po trwającym 9 minut dniu zapada zmrok i następują 4 minuty nocy. W tym czasie oświetlenie delikatnie przygasa, a miniaturowi mieszkańcy zapalają oświetlenie w domach. Oprócz ogromnej ilości scenek sytuacyjnych, dzieci miały możliwość zobaczyć autentyczne śląskie budowle w miniaturze. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach modelarskich, wykonali papierowe kamienice z wrocławskiego rynku. Prowadzący uczyli technik malowania, wycinania, klejenia, kreatywnego zastosowania różnych materiałów. Był to dzień pełen wrażeń!

Dzień Planszówki

10 października obchodziliśmy Dzień Planszówki.

Uczniowie klasy 7a na zajęciach rozwijających kreatywność ćwiczyli swoje szare komórki, grając w różne gry planszowe i karciane. Była to okazja do wspólnej zabawy bez komórki i komputera.

Uczniowie klasy 7a grający w planszówki.