Szkolny Konkurs Ortograficzny

Do szkolnego dyktanda przystąpiło czternaścioro uczniów z klas 4-8. Wcześniej musieli oni zwyciężyć w eliminacjach klasowych.

Szkolny Konkurs Ortograficzny odbył się w poniedziałek, 12 czerwca. Dyktando o nienażartym łakomczuchu – smoku siedmiogłowym najlepiej napisali (od pierwszego miejsca zaczynając):

Alina Żaloudik (z 6a),
Wojtek Szczotka (z 5c)
i Marta Kopijasz (z 6a).

Tegorocznym mistrzom ortografii gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszego rozwijania zainteresowań polską pisownią!

Szkolny Konkurs Ortograficzny.

Z życia klasy I b

Czerwiec był dla uczniów klasy I b czasem zarówno na naukę, jak i zabawę. Atrakcji nie brakowało… Były zabawy na dmuchańcach, wyjście na lody, udział w akcji „Czytanie na polanie”, a także wspaniała lekcja biblioteczna przeprowadzona przez p. Ewę Pala. Odbyły się KLASOWE MISTRZOSTWA W SKOKACH PRZEZ SKAKANKĘ, podczas których I miejsce zajęła Nadia Lazarek, II miejsce – Zuzia Adam, III miejsce – Marta Pająk, zaś wyróżnienia zdobyli: Hania Giersz, Kornelia Gil, Natalia Pająk, Martyna Pudełko, Kamil Śmieja, Hania Trukała i Kamila Żelazo. Podsumowaliśmy całoroczny konkurs „class dojo”, podczas którego dzieci zdobywały punkty m. in. za obowiązkowość, zaangażowanie, aktywność i wzorowe zachowanie. Największą ilość punktów otrzymali: Kamila Żelazo, Natalia Pająk, Hania Giersz, Nadia Lazarek, Marta Pająk i Hania Trukała. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim życzymy wspaniałych wakacji!!!

Projekt „angielski na wesoło, czyli gry i zabawy z językiem angielskim”

W ramach projektu uczniowie klasy IVb przyswajali wiedzę z języka angielskiego oraz rozwijali swoje kompetencje językowe poprzez udział w różnego rodzaju grach i zabawach językowych. Grali w kalambury, gry planszowe, rozwiązywali rebusy oraz quizy językowe. Brali udział w teleturniejach oraz kalamburach. Nauka przez zabawę była ciekawą formą zajęć w której wszyscy chętnie uczestniczyli.

Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego

W marcu uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w kolejnej już edycji ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpusek z języka angielskiego. Przygotowywali się intensywnie przez wiele miesięcy. Uczeń klasy IIIa – Olaf zajął 13 miejsce, reszta uczestników zajęła miejsca w przedziale 21- 54 miejsca. Dzięki olimpiadzie nasi uczniowie rozwinęli swoje kompetencje językowe.

Konkurs plastyczno- językowy

Uczniowie klas 1-4 wzięli udział w konkursie pt. „Symbole Wielkiej Brytanii”. Przygotowali piękne prace, w których przedstawili znane miejsca kojarzące się z Wielką Brytanią. Gratulujemy talentu naszym uczniom. Prace można podziwiać w poniższej galerii.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Kamila Żelazo kl.1b
II miejsce: Judyta Pastuszka kl. 3a
III miejsce: Anna Pławecka kl. 2b

Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas:

• ósmych – w czwartek o godz. 17.00 na sali gimnastycznej – w piątek 10.00 spotkanie z wychowawcą i odbiór świadectw
  • czwartych, piątych, szóstych i siódmych w piątek o godz. 8.30,
  • pierwszych, drugich i trzecich – w piątek o 10.00