Konkurs z języka angielskiego „Symbole wielkiej brytanii”

Cele:

• popularyzacja języka angielskiego
  • pogłębienie zainteresowań Wielką Brytanią
  • zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów

Zasady:

1. Konkurs jest skierowany dla uczniów klas 1-4.
  2. Praca konkursowa powinna przedstawiać symbol kojarzący się z Wielką Brytanią (budynek, flaga, jedzenie, osoba, postać fikcyjna itp.)
  3. Forma i technika pracy: dowolna.
  4. Praca powinna zostać wykonana samodzielnie.
  5. Każdy uczeń oddaj jedną pracę konkursową.
  6. Na odwrocie lub spodzie pracy proszę napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
  7. Termin składania prac: 16 czerwiec 2023r.
  8. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 19 czerwca 2023r.
  9. Prace konkursowe proszę składać u nauczycieli języka angielskiego.

organizator: Bogusława Widera

Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole Burmistrza Pszczyny – pana Dariusza Skrobola. Burmistrz przekazał zwycięzcy Szkolnego Budżetu Obywatelskiego- klasie IVb czek o wartości 3700zł na realizację projektu pt: „Sportowe wyposażenie”. Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, a także integracja uczniów oraz rozwijanie swoich pasji. W ramach projektu zostaną zakupione dwie bramki do piłki nożnej, dwa kosze do gry w koszykówkę, siatkę do gry w siatkówkę oraz piłki do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę oraz zakup pompek do piłek. Mamy nadzieję, że nowy sprzęt oraz piękna pogoda zachęcą wszystkich uczniów do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zwycięzcy projektu Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski w naszej szkole – klasa IVb

Pierwszoklasiści poznają księżną daisy

Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy. W związku z tym nasi pierwszoklasiści wzięli udział w licznych przedsięwzięciach związanych z poznaniem dawnej mieszkanki zamku w Pszczynie. Na początku postać księżnej przybliżyła dzieciom  p. Ewa Pala, która  przeprowadziła w Bibliotece Publicznej w Piasku  bardzo ciekawe zajęcia połączone z licznymi zadaniami np. “ W rododendronach”, “Obiadek ze stawku”, “Na ławeczce z Daisy”, “W pokoju Daisy”, “Studnia na rynku” itd. Uczniowie mieli okazję także w szkole pogłębić swoją wiedzę o Marii Teresie Oliwii Hochberg von Pless. Na zajęciach komputerowych uczyli się wyszukiwać informacje o Daisy.  Wykonywali liczne prace plastyczne rozwijające ich wyobraźnię i umiejętności manualne np. wianek dla księżnej, stokrotkę, ramki do portretu, projektowali biżuterię dla księżnej. Podsumowaniem było wykonanie portretu księżnej Daisy oraz zamku pszczyńskiego. Uczniowie wykazali się aktywnością twórczą, umiejętnością łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, pracowali  również  w edytorze graficznym Paint. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Nie zabrakło także aktywności fizycznej podczas wyścigów rzędów z “perłami Daisy”.  Wszystkie te działania poszerzyły wiedzę naszych pierwszoklasistów, były świetną zabawą, odkryto w nich pokłady kreatywności i mamy nadzieję, że również zachęciło do dalszych poszukiwań historii miasta Pszczyna.

Uczennice IV b wystąpiły w konkursie „Matematyka jest wszędzie „

18.05. 2023 r. odbyła się 12 edycja konkursu matematycznego „Matematyka jest wszędzie” w Bielsku Białej. Tematem tegorocznego konkursu była matematyka w historii, historia w matematyce. W konkursie pod opieką p. Wirginii Pyrz wzięły udział Pola Gołębiewska i Alicja Machynia. Pola Gołębiewska wystąpiła z pracą projektową pod tytułem” WAR SAW – Miasto które widziało wojnę w liczbach”. Przedstawiła w niej historię zniszczenia Warszawy na podstawie danych statystycznych. Alicja Machynia przedstawiła pracę pod tytułem „Panorama Racławicka na okrągło”, w której nawiązała do budowli, w której znajduje się Panorama Racławicka oraz do obrazu ukazującego bitwę pod Racławicami rozciągniętego na prostokątnym płótnie znajdującego się w rotundzie Panoramy Racławickiej. Obie uczestniczki nawiązały swoimi pracami do matematyki w historii. Dziewczynki wystąpiły w kategorii alfa zrzeszającej dzieci z klas IV- VI.

Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać ale już teraz trzymamy kciuki za nasze uczestniczki!!!