W czwartek piątoklasiści wspólnie świętowali i bawili się podczas klasowej dyskoteki. Pięknie udekorowali salę, przygotowali ulubione gry i zabawy, upiekli pyszne babeczki, przynieśli smaczne owoce oraz różne przekąski. Dziewczęta wręczyły chłopakom drobne prezenty.
W piątek zorganizowaliśmy zajęcia związane z coroczną akcją „Podziel się jabłkiem”. Tym razem rozszerzyliśmy akcję o różnorodne działania związane z jabłkiem. Uczniowie wybrali zadania do wykonania. Niektórzy samodzielnie wymyślali je i realizowali. Było śpiewanie ludowej piosenki „Czerwone jabłuszko” przez Judytkę i Kacpra. Wiktoria zaprezentowała wzorową interpretację wiersza „Entliczek-pentliczek” Jana Brzechwy. Karol zachwycił opowiastką o Newtonie i grawitacji. Kacper przeprowadził eksperyment „Wulkan w jabłku”, a Karol doświadczenie „Dlaczego jabłko ciemnieje?”. Jagoda z Julką i Judytką zorganizowały kącik plastyczny dla gości, a Pola kreatywny quiz o symbolice jabłka. Kuba przygotował degustację soku jabłkowego , a Wojtek „Szarlotkę Wojtka”. Było dużo ciekawostek przygotowanych przez uczniów. Były quizy, ciekawostki oraz inne aktywności, w których wzięli udział nasi goście. To był ważny dzień. Trzecioklasiści wykazali się zaangażowaniem i doskonałym przygotowaniem, kreatywnością i zaradnością. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Dziękujemy gościom – klasie I b, klasie II c oraz klasie II b za to, że zaszczycili nas swoją obecnością. Więcej na klasowym blogu.
W ubiegłym tygodniu klasa 8a skorzystała z gościnności, wiedzy i doświadczenia pani Ewy Pali. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu „Chłopiec w pasiastej piżamie” i warsztatach tematycznych, które odbywały się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia Piasek. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak nieszkodliwa dziecięca zabawa w wojnę może zmienić się w piekło dla tysięcy niewinnych ludzi, a zarazem zniszczyć z pozoru dobrze mającą się rodzinę. Uczniowie – w przygotowanym przez prowadzącą ćwiczeniu – mogli wejść w buty bohaterów filmowych: matki, ojca i dziecka. Wysunięte wnioski na pewno pozostaną na długo w pamięci ósmoklasistów.