Dzień Kropki w IIb

Uczniowie klasy 2 b aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który przypada 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, współpracy i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia zaczęły się od obejrzenia historii Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości, a potem świetna okazja do wspólnej zabawy i pobudzania dziecięcej wyobraźni.
Było wesoło i kolorowo!

O wojnie inaczej

Klasa 8a dzisiaj odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Piasku. Odbyła się tam lekcja biblioteczna. Uczniowie z uwagą obejrzeli film „Chłopiec w pasiastej piżamie”, który opowiada o wojnie i zagładzie Żydów z perspektywy dziecka. Uczniowie poznali bohaterów (dziecko żydowskie i niemieckie), których historia postawiła po dwóch różnych stronach. Film ukazuje, że dla dzieci nie ma barier i naturalną rzeczą jest przyjaźń. Po filmie uczniowie wzięli udział w warsztatach. Młodzież miała okazję wcielić się w rolę osób dorosłych (mamy i taty) oraz dziecka i z ich perspektywy spojrzeć na wojnę.

Pani Ewa zorganizowała również eksponaty z Izby Regionalnej w Jankowicach, które wzbudziły duże zainteresowanie.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Zjeżdżalnia w szkole?

W tym tygodniu na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 5a przedstawiali swoje pomysły dotyczące zmian jakie chcieliby przeprowadzić w szkole.

Pomysły były bardzo różne od: sklepiku szkolnego, kącika gier, wyjazdów na basen w ramach zajęć wychowania fizycznego, po plany budowy własnego basenu a nawet zjeżdżalni jako alternatywy dla schodów. Wszystkie wypowiedzi poparte były odpowiednią argumentacją i nakreślony w nich był sposób realizacji pomysłu.

W klasie 6a narodzili się wspaniali mówcy.