Wspaniały czas w szkole

Przełom listopada i grudnia jest pełen uroku. Pogoda nie dopisuje, ale dobry humor nas nie opuszcza. To wspaniały czas na naukę i zabawę, który w pełni wykorzystujemy.

W klasie I a obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia – ta maskotka symbolizuje same pozytywne cechy, takie jak ciepło, dobroć czy opiekuńczość.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Uczyliśmy się podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Samodzielnie przygotowaliśmy kolorowe kanapki i pyszne zdrowe soki – bez cukru.

I a gotuje

W czasie zabawy andrzejkowej rozwijaliśmy zainteresowania tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi.

Z okazji „Barbórki” spotkaliśmy się ze wspaniałym gościem – Panem Henrykiem Lazarem – górnikiem, który swoje życie zawodowe związał z trudną pracą w Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek”.  Była to bardzo interesująca lekcja, szczególnie cenna dla nas, mieszkańców Górnego Śląska, ponieważ zawód ten mocno splata się z historią naszego regionu.

Nie mogliśmy się też doczekać mikołajkowych niespodzianek, dlatego przygotowania do 6 grudnia ruszyły pełną parą (z małym wyprzedzeniem).

Andrzejki, „Barbórka” i mikołajki

Barbórka

„Barbórka” w klasach II c i III b

W piątek klasy II c i III b gościły Pana Henryka, doświadczonego górnika, który po wielu latach pracy w kopalni, w sposób bardzo interesujący, podzielił się swoimi wspomnieniami i sukcesami w swojej pracy. Uczniowie mieli okazję widzieć galowy strój górnika, przymierzyć czapkę, dotknąć kilof oraz inne narzędzia górnicze. Były również piosenki, taniec i ciekawe filmy przedstawiające ciężką pracę na kopalni.

Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi za ciekawą barbórkową lekcję!