Konkurs plastyczny”wybrana tajemnica różańca” podsumowanie

W październiku uczniowie biorący udział w konkursie  przedstawiali plastycznie wybrane przez siebie tajemnice różańca. Wykonane przez uczniów prace mogliśmy oglądać na gazetce na szkolnym korytarzu. Komisja biorąc pod uwagę estetykę wykonania, walory artystyczne, pomysłowość oraz zgodność pracy z tematem przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w III kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III

I miejsce zajął Oskar Jendrzejek z kl. II a

II miejsce zajęła Pola Staszewska kl. II a

II miejsce ex aequo zajęła Jagoda Krakowska z kl. II a

III miejsce zajęła Judyta Pastuszka z kl. II a

Wyróżnienia otrzymali:

Małgorzata Karolczuk z kl. II in.

Wiktor Jendrzejek z kl. II a

Kacper Fabiańczyk z kl. II a

Agata Penszor z kl. II a

Patryk Jaszczurowski z kl. II a

W kategorii klas IV-VI

I miejsce zajęła Marta Kopijasz z kl. V a

II miejsce zajął Jakub Żelazo z kl. IV a

III miejsce zajął Witold Kozak z kl. IV in.

Wyróżnienia otrzymali:

Kamila Wybrańczyk z kl. V a

Zofia Bargieł z klasy IV a

Małgorzata Wojtak z kl. V a

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce zajęła Marta Gibas z kl.VIII c

I miejsce ex aequo zajął Błażej Operchalski z kl. VII d

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Zwierzaki w naszym domu

Troskliwa opieka nad żywymi stworzeniami zaspokaja dziecięce potrzeby i sprawia im satysfakcję(…) Nic innego nie jest w takim samym stanie obudzić opiekuńczej postawy w małym dziecku”

M. Montessori

Posiadanie zwierzęcia domowego jest bardzo dobrą metoda wychowawczą. Dziecko dorastające z nim, pod jednym dachem, uczy się odpowiedzialności, nowych kompetencji społecznych, zwiększa się jego wrażliwość. Przebywanie ze zwierzęciem redukuje stres i poprawia nastrój.

Uczniowie klasy pierwszej wspaniale przygotowali się do lekcji o zwierzętach domowych. Zebrali informacje na temat tego jak należy dbać  i odżywiać poszczególne zwierzęta. Przedstawili koleżankom i kolegom swoich pupili. Część mogliśmy zobaczyć na żywo. Pozostałe poznaliśmy dzięki zdjęciom i prezentacjom.

Spotkanie ze zwierzętami domowymi w klasie I a.