Tydzień profilaktyki za nami

LOGO PROF

W ramach tegorocznego tygodnia profilaktyki dla klas starszych w naszej szkole każdy dzien przebiegał pod innym hasłem.  Były to:

Cyberprzemoc – my w sieci; uzależnienia – złodzieje młodości; antitabacco; dzień bez zasięgu; słowa potrafią ranić.

Odbyły się spotkania ze specjalistami, uczniowie sami wykonywali zaplanowane zadania z zakresu profilktyki.1575878881761

Uczniowie klasy 8a wystąpili przed wszystkimi uczniami klas IV – VIII z przedstawieniem pt. Słowa potrafią ranić”, do którego scenariusz sami napisali w oparciu o własne szkolne doświadczenia i obserwacje . Mamy nadzieję, że była to bardzo dobra lekcja wychowawcza, a refleksje po przedstawieniu przyczynią się do poprawy zachowań niektórych uczniów w zakresie  zaniechania słownej agresji i krzywdzących słów  wobec innych.

Dziękujemy  za udział w naszej akcji profilaktycznej.

Mariola Jaworska – pedagog i Marta Błażyca – psycholog