Wycieczka do Motycza

Szóstoklasiści naszej szkoły spędzili trzy piękne majowe dni w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym koło Lublina. Uczestniczyli w wielu aktywnościach organizowanych na terenie ośrodka.
Pierwszego dnia były to warsztaty Ekstremalnie Skuteczna Nauka, w czasie których poznawali techniki szybkiego uczenia się. W czasie gry Leśna Kwatera wykazywali się pomysłowością i dobrym współdziałaniem. Ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód, opatrzenie „rannego” i przetransportowanie go do polowego namiotu, wykrycie i wykopanie „amunicji” i wiele innych.
Następnego dnia brali udział we wciągającej grze detektywistycznej, w czasie której trzeba było pomóc oszacować wartość spadku znanej gwiazdy estradowej po drodze wydostając się z zamkniętego pomieszczenia pełnego zagadek (Matematyczny Escape Room) i rozwiązując mnóstwo wciągających zagadek oraz łamigłówek wykorzystujących codzienną wiedzę szkolną.
Tego dnia uczniowie uczestniczyli także w grze Miasto Przedsiębiorczości, wcielając się w rolę właścicieli firm produkujących i sprzedających produkty na jednym rynku, w związku z tym musieli przyjąć odpowiednią strategię cenową oraz wprowadzać innowacje. Wieczorem była okazja upiec kiełbaski przy ognisku oraz zagrać w siatkówkę lub piłkę nożną.
Ostatni dzień wycieczki to zwiedzanie pięknego i zabytkowego Lublina. Uczniowie zobaczyli Zamek Lubelski z Basztą Zamkową Donżon, Bazylikę oo. Dominikanów, Bramę Krakowską, podziwiali Stare Miasto, Ogród Saski, Fontannę Multimedialną. Mieli okazję przebywać na KUL-u, a także koło Centrum Spotkania Kultur.
Wycieczka dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń i emocji. Był czas na wspólne zabawy integrujące klasy, czas na wciągające przygody, zwiedzanie, a także na sport i odpoczynek.
A co najistotniejsze, towarzyszyła im przepiękna pogoda i dobry humor!

www.kizoa.com_collage_2018-06-03_12-30-00www.kizoa.com_collage_2018-06-03_12-27-18