Koncert Świąteczny

W tym roku Koncert Świąteczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, odbył się w kościele parafialnym w Piasku. Tegoroczny koncert był montażem słowno-muzycznym, podczas którego rodzice mogli usłyszeć kolędy, pastorałki i wiersze w wykonaniu uczniów wszystkich klas.

Najwięcej wzruszeń dostarczyli najmłodsi. Uczniowie klas pierwszych, przebrani za śnieżne krasnale, wykonali taniec z lampionami i zimowo-świąteczną piosenkę.

Uczniowie klas drugich i trzecich wykonali swoje pastorałki przy akompaniamencie fletów, dzwonków i gitary.

Podczas występów uczniów klas starszych śpiewającym akompaniowały dzieci grające na skrzypcach, a na zakończenie mogliśmy wysłuchać saksofonu.

Różnorodność instrumentów, które towarzyszyły chórkom, była mocną stroną koncertu. Motywem przewodnim koncertu była gwiazda, która ma rozświetlać nasze życie i prowadzić do nowo narodzonego Chrystusa.

Koncert zakończyły panie dyrektor Jolanta Rudka i Mariola Mańka składając wszystkim serdeczne życzenia i zapraszając na świąteczny koncert w przyszłym roku.

Nad oprawą muzyczną czuwali: Karina Głowacka-Bieszczad, Bartłomiej Beck.

Utwory poetyckie wybrały: Barbara Pyclik i Mariola Jaworska.

Scenografię wykonały: Karolina Zioło, Katarzyna Zioło i Monika Poloczek.

Klasy I-III przygotowały wychowawczynie: Beata Skrzypiec, Karina Głowacka-Bieszczad, Grażyna Wąsowska, Anna Granatyr-Spychała, Beata Goleń-Świgoń, Aleksandra Skapczyk.

Barbara Szymura-Trębacz