Wycieczka klas trzecich do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Pszczyńskie Żubry”

23 listopada uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Pszczyńskie Żubry” przy Nadleśnictwie Kobiór w Jankowicach.

Na miejscu uczniowie mieli okazje obserwować z drewnianej wiaty przy zagrodzie pasące się żubry (ok. 7) z tzw. linii pszczyńskiej – od najstarszego, 8-letniego, po tegorocznego cielaka, które znajdują się w zagrodzie hodowlanej o powierzchni 10 hektarów. Następnie pan leśniczy pokazał uczniom ciekawe slajdy związane z lasem i oprowadził ich po 2 kilometrowej ścieżce edukacyjnej. Otaczająca zagrodę ścieżka stwarza okazje do wypatrzenia żubra w lesie a także – dzięki umieszczonym na niej tablicom – do poszerzenia wiedzy dotyczącej ekologii lasu, ochrony przyrody i środowiska, gospodarki leśnej a w szczególności – historii wymierania, restytucji i biologii żubra.

Agnieszka Tużnik, Anna Granatyr