VI Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru naszego rodaka Karola Wojtyły na „Stolicę Piotrową”.

VI Dzień Papieski przeżywaliśmy niestety już po raz drugi bez Ojca Świętego na ziemi.
W szkole zorganizowano uroczysty apel, aby uczcić 26 lat pontyfikatu Wielkiego Misjonarza świata, aby On na nowo ożył w naszych umysłach i sercach.

Uczniowie śpiewali dla Ojca Świętego Jego ulubioną „ Barkę” oraz inne pieśni oazowe. Przedstawiali ważne wydarzenia Jego pontyfikatu, Jego nauczanie, słowa skierowane szczególnie dla młodych, mogliśmy znów usłyszeć, że to właśnie „młodzi są nadzieją Kościoła i świata”.

Śpiew

W tym dniu uczestniczyliśmy również w Mszy Świętej, w naszym Kościele parafialnym w Piasku i modliliśmy się o rychłą beatyfikację Ojca Świętego. W czasie nabożeństwa różańcowego, uczniowie przedstawili dla parafian program o Ojcu Świętym wcześniej zaprezentowany w szkole.

Po mszy

Mamy nadzieję, że Ojciec Święty był w duchowej łączności z nami i błogosławił nam z „okna domu Ojca”.

Barbara Pyclik

Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Wspomnienia z wakacji”

Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac – większość w grupie wiekowej klas 4-6. Były to głównie prace malarskie, kilka prac przestrzennych, kilka fotograficznych i jedna większa formatowo – gazetka. Komisja oceniająca prace w dniu 9.10.2006 r. postanowiła przyznać następujące nagrody w klasach 4-6:

1. miejsce Tomek Ryguła 5b
  2. miejsce ex aequo Natalia Czarnecka 6b i Paulina Kania 6b
  3. miejsce ex aequo Ania Klima 4b i Klaudia Piotrowska 4a

Komisja przyznała także wyróżnienia:

• Klaudia Ceglarz 5b
  • Martyna Goliasz 5