Pierwszy dzień wiosny.

21 marca odbył się Wiosenny Konkurs Międzyklasowy. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie przygotować wiosenny wystrój klasy, ubrać żywą marzannę, ułożyć wiersz o wiośnie oraz namalować wiosenny plakat. Wszyscy byli zaangażowani i wspaniale wywiązali się z powierzonych zadań. Jury najbardziej podobał się wystrój klasy VIb, najładniejszą marzannę oraz najładniejszy plakat wykonali uczniowie kl. Vb, a najciekawszy wiersz napisali uczniowie klasy VIa.

Wiosno,wiosno przyniosłaś życie.
Obsypałaś  nas kwiatami obficie.
Pierwsze ptaki przyleciały i wiosnę nam przywitały.
Marzannę topimy i się cieszymy.
Zwierzęta obudziłaś i śniegi stopiłaś.
Karmniki chowamy i się uśmiechamy.
Wszystko budzi się do życia i nas zachwyca.
Ptaki przyleciały i ptasią grypą nas pozarażały.
Pani wiosna stoi i świat kwiatami stroi.
Piękne motyle latają i uwagę naszą przyciągają.
Pszczoły zaczynają pracować, a niedźwiedzie polować.
Już widać przebiśniegi, a mi wyskakują piegi.
Droga wiosno kochamy cię i gdy przychodzisz radujemy się!

W ogólnej klasyfikacji kl.Vb zajęła I miejsce, VIb – II miejsce, IVa – III.

Wspólną zabawę uświetniły występy wykonawców biorących udział w Wiosennej Miniliście Przebojów. Zostało zaprezentowanych 11 utworów, które oceniali uczniowie.

Zwycięzcą okazał się Big Cyc z piosenką „Makumba” przygotowaną przez uczniów kl. Va, na II miejscu uplasowali się Niepokonani z utworem „Mówią, mówią że…” z VIb, a III miejsce ex aequo zajęły Leszcze z IVa i TATU z Vb.

Najważniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili.

Anna Ryba

PrzygotowaniaMy będziemy lepsi.

Rysować każdy możeWiosna?

10 myśli w temacie “Pierwszy dzień wiosny.”

1. A dlaczego nie ma zdjęć klasy nr8 (21) przeciez ona dostała 1 miejsce za wystrój klasy??

2. Impreza była świetna, może pogoda nam wreszcie dopisze. Nie martw się, że nie ma Waszego zdjęcia i tak byliście najlepsi. Pozdrawiam 6b

3. Niestety nie mam!
    Niedość że nie ma naszego zdjęcia to jeszcz źle napisaliście nazwe zespołu z 6B nie „Nietykali” tylko „Niepokonani”

Możliwość komentowania została wyłączona.