MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI z DYSKRYMINACJĄ RASOWĄ

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Do tego szczególnego święta uczniowie klas starszych przygotowywali się na lekcjach języka polskiego, uczestnicząc w europejskim projekcie „Solidarność. Podaj dalej!”, który w tym roku w Polsce zainaugurowała Fundacja Szkoła z Klasą. Punktem wyjścia były pocztówki i zamieszczone na nich zdjęcia dotyczące wielokulturowości, tolerancji, dyskryminacji, solidarności. Fotografie inspirowały uczniów do tworzenia autorskich wiadomości na odwrocie kartek, które właśnie 21 marca zostały wysłane przez naszych uczniów do Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie i Szkoły Podstawowej w Radostowicach, a także – dzięki współpracy z Urzędem Pocztowym w Pszczynie – wrzucone do losowo wybranych przez listonoszy skrzynek. Celem akcji jest bowiem skontaktowanie się z innymi przez własnoręcznie napisane wiadomości i zachęcenie adresatów do odpowiedzi – podzielenia się swoją opinią. Uczniowie z niecierpliwością czekają na wiadomości zwrotne.