LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

W słoneczny październikowy dzień uczniowie klas III udali się do Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach. Wraz z panią leśniczy przeszli ścieżkę edukacyjną , na której poszerzyli swoją wiedzę na temat lasu, roślin i zwierząt tam żyjących. Największym przeżyciem była jednak obserwacja małych żubrów, które niedawno urodziły się oraz ich matek. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem szukali także grzybów. Najbardziej spodobały im się muchomory czerwone, które pięknie ozdabiały rezerwat. Oczywiście grzybów nie zbieraliśmy, ale przyjemność sprawiło nam ich obserwowanie.

Treningi dla mózgu w II a

Przed nami coraz krótsze dni, a gdy za oknem pochmurno zapotrzebowanie najmłodszych uczniów na ruch rośnie. Korzystając z platformy fitschool.pl wdrażamy trzyminutowe treningi dla mózgu. Są to przerwy śródlekcyjne, podczas których uczniowie patrząc na ekran tablicy multimedialnej ćwiczą razem z trenerem. Jest to średnio intensywny trening, który pobudza krążenie, poprawia koncentrację i pozwala wyładować nadmiar energii. Fitschool to platforma, która powstała we współpracy Fundacji Medicover oraz specjalistów z AWF w Katowicach. Jest darmowym programem dla szkół, który wykorzystuje nowe technologie (filmy) do tego, aby dzieci były aktywne fizycznie. Trzy minuty to tak mało, a jednocześnie tak dużo – dla ciała, serca i mózgu.

Zapraszamy do konkursu matematycznego LEON !

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym LEON.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas od I do VIII.

Każda klasa ma swoją kategorię a pytania dostosowane są do aktualnej podstawy programowej z matematyki na danym etapie edukacyjnym.
Udział w konkursie jest płatny i kosztuje 15 zł od osoby.

Termin zgłoszeń do 18.10.2024 r.

Konkurs odbędzie się w naszej szkole między 6-8 listopada 2024r.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki lub wychowawców klas 1-3.

ZAPRASZAMY!