XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnoświatowej akcji promującej zabawową formę uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie przygotowali ozdoby z trudnymi przykładami tabliczki mnożenia i udekorowali nimi szkołę.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminy przeprowadzały patrole egzaminacyjne złożone z uczniów.

Uczniowie i nauczyciele podczas XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
Licencja 2023

święto niepodległości

Jak co roku uczciliśmy Święto Niepodległości. Klasy siódme i czwarte przygotowały pokaz słowno-muzyczny przypominający wydarzenia z tamtych lat. Po zakończeniu części oficjalnej klasy starsze przystąpiły do quizy wiedzy historycznej związanej z odradzaniem się Państwa Polskiego.

Wirtualny świat – poradnik dla rodziców

Zachęcamy rodziców/opiekunów do zapoznania się z poradami dotyczącymi tematu: Wirtualny świat – poradniki dla Rodziców.

Poradniki dostępne są w poniższych linkach:

Dzieci w wirtualnej sieci

Nastolatki w wirtualnym tunelu

Wszelkie nowoczesne technologie (Internet, urządzenia elektroniczne) nie są czymś złym. Pomagają i ułatwiają nam życie, czynią je wygodniejszym, bezpieczniejszym, łatwiejszym lecz należy pamiętać, aby korzystać z nich mądrze i z umiarem.

Korzystajmy z nich ale nie zapominajmy o sobie i innych ludziach.

Pedagodzy specjalni

Monika Kubicka, Anna Homa

WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH

We wtorek, 7 listopada, uczniowie klas szóstych wybrali się pociągiem do Czechowic-Dziedzic.

Najpierw w dwóch mniejszych grupach zwiedzali gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zobaczyli, jak działa książkomat i wrzutnia. Mogli też przejrzeć bogaty księgozbiór i wideotekę biblioteki.

Następnie w kinie mieszczącym się w Starej Kablowni uczestniczyli w lekcji filmowej. Zawodowy aktor prowadził na żywo multimedialny pokaz, podczas którego uczniowie poznali rodzaje (film: dokumentalny, animowany i fabularny) oraz gatunki filmowe. Rozpoznawali charakterystyczne cechy m.in. komedii, filmu akcji, historycznego, postapokaliptycznego, sf, fantasy. Rozróżniali rodzaje komizmu, zagłębiali się w świat anime. Dowiedzieli się, czym jest klasyka gatunku i hybryda gatunkowa. Obejrzeli ciekawe fragmenty filmów różnych gatunków.

Na zakończenie szóstoklasiści uczestniczyli w projekcji filmu Biegnij, Amelio!, krytycznie wypowiadali się na jego temat. Film skierowany jest do nastolatków, którzy postrzegają świat na swój sposób. Główna bohaterka, mimo przeciwności losu, pokonuje swoje ograniczenia i zaczyna rozumieć, co jest dla niej najważniejsze (Anna Piotrowska-Rakower). (…) Prowokuje do refleksji na temat buntu, relacji rodzinnych, przyjaźni, ale też odrzucenia i samotności. To dobry materiał do zobrazowania języka filmu, głównie funkcji zdjęć, różnych rodzajów ujęć i ruchów kamery, ale też funkcji muzyki i w ogóle dźwięku w filmie (Justyna Szarzalska).

To był niezapomniany wyjazd – jedna z wycieczek szkolnych, które nie tylko rozwijają zainteresowanie kulturą, ale i zapewniają przednią zabawę!

KWESTUJEMY NA RZECZ HOSPICJUM ŚW. OJCA PIO W PSZCZYNIE

1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, już po raz szósty wzięliśmy udział w kweście na rzecz Hospicjum św. O. Pio w Pszczynie, która odbyła się na cmentarzu komunalnym w Piasku. Wraz z wolontariuszami Hospicjum, nasze uczennice z klasy 7a: Zuzanna Skapczyk, Alina Żaloudik, Emilia Wybrańczyk oraz uczennice z klasy 7b: Zofia Kudzia, Marta Kozdraś, Anna Pecyna, Iga Szczęch i Blanka Gołębiewska z zaangażowaniem kwestowały od godz. 9.00 do 17.00 poświęcając swój czas na ten szczytny cel.