WITAJ SZKOŁO!

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. W tym roku wakacje były trochę dłuższe, uczniowie zyskali dodatkowy weekend. W poniedziałek – 4 września – rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024.

Wspaniały występ uczniów klas starszych pod kierunkiem pani Kariny Głowackiej – Bieszczad

W sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas III, IV i VII.  Zgodnie z tradycją spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas III

Najważniejsi w tym dniu byli pierwszoklasiści, którym życzyliśmy, by zdobywanie wiedzy było fascynującą, piękną przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, rozwijaniem uzdolnień i zainteresowań. Wierzymy, że czas spędzony w szkole będzie radosny i bezpieczny.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV – VIII

Tę piękną uroczystość uświetnili swoją obecnością ważni goście: burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Katarzyna Gabryś. Celem ich wizyty było przedstawienie nowej dyrektor Szkoły Podstawowej w Piasku  pani Karoliny Zioło oraz spotkanie z uczniami i rodzicami naszej instytucji.  Szczególnie serdecznie zostali powitani pierwszoklasiści.

Uroczyste powitanie uczniów klas pierwszych

W ramach inauguracji ogólnopolskiej akcji policji pn. „Bezpieczna droga do szkoły” lekcję o bezpieczeństwie przeprowadzili Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Krzysztof Szukalski oraz Oficer Prasowy sier. szt. Jadwiga Śmietana. Było to spotkanie profilaktyczne. Prowadzący przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie korzystania z chodnika, przejść dla pieszych,  poruszania się hulajnogą elektryczną lub rowerem.

Spotkanie z policją

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy, a uczniom i nauczycielom życzymy dobrego roku szkolnego 2023/2024!