KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI W KL. i b

W poniedziałek w klasie I b odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Zwycięzcami zostali: Zuzanna Adam (I miejsce), Maciej Spendel (II miejsce), Kornelia Płudowska (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Pająk, Nadia Lazarek, Kamila Żelazo. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy P. Beacie Goleń – Świgoń i P. Natalii Gongor za pracę w komisji.

Dzień św. Patryka w naszej szkole

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Dzień ten jest świętem narodowym oraz religijnym w Irlandii. Z tej okazji odbywają się koncerty i parady, którym nieodłącznie towarzyszy kolor zielony. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do tradycji, przychodząc ubrani na zielono. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku, z której dowiedzieli się o życiu św. Patryka, obchodach tego święta na świecie oraz znaczeniu koniczyny. Uczniowie klas młodszych mogli zrobić sobie zdjęcia z symbolami Irlandii. Uczniowie klasy IIIa i IIIci bawili się metodą stacji zadaniowych łamiąc szyfry, rozwiązując sudoku, wyszukując w wykreślance słówka związane z tym świętem. Uczniowie klasy IIa rysowali skrzata – Leprechauna oraz rozwiązywali zagadki związane z tym świętem.

WOLONTARIUSZE GRAJĄ W GRĘ TABOO

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach gry „Polichrom – zagraj w wolontariat” otrzymali do wykonania kolejny task (ósmy już).
W ramach tasku mieli zagrać w grę Taboo, w której do wyboru mieli dwa hasła „Wolontariat” lub „Polichrom”. Jak wiecie w grze chodzi o to, aby opisać wybrane hasło – nasze to „Wolontariat” bez użycia zakazanych słów, czyli pomoc, pomaganie.
Zobaczcie, jak udało się naszym wolontariuszom.