Język polski inaczej

Pod koniec lutego czwartoklasiści ,w ramach lekcji języka polskiego, udali się do Biblioteki Publicznej w Piasku. Tam, wśród regałów z książkami rozwiązywali zadania, poznając różne oblicza literatury młodzieżowej. Ćwiczyli umiejętność pracy z tekstem oraz współpracy w grupie.

Na koniec, pani Ewa Pala przypominała dzieciom jak należy obchodzić się z książkami. Pokazała uczniom zniszczone przez czytelników egzemplarze. To było bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Gramatyka wcale nie musi być nudna!

Uczniowie klasy IVa i IVb w sposób nietypowy uczyli się przypadków. Postanowiliśmy wcielić się w raperów i śpiewająco utrwalić to gramatyczne zagadnienie.

Było dużo śmiechu. Przypadkowy rap bardzo przypadł dzieciom do gustu, a co najważniejsze w mig opanowali kolejność i pytania przypadków.