Malowanie miętego papieru / wyklejanka z papieru zimowy las

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne. Wykonali dwa kolejne zadania wyznaczone na luty.

Artyści wyrażali swoje rozumienie świata za pomocą impresji plastycznych. Nabyli osiągnięcia w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń.

Znaczącym celem zajęć z arteterapii było rozwijanie samodzielności, wzmacnianie poczucia sprawczości i wiary we własne siły. Leczenie sztuką redukujące lęk, stres, zmniejszające poziom agresji oraz podnoszenie samooceny.

Prace absolwentów naszej szkoły są opublikowane na stronie Fb KPP (pod postem luty) w celu popularyzacji twórczości plastycznej uczniów. Zachęcam do lajkowania prac plastycznych.

międzynarodowy dzień języka ojczystego

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

Mikołaj Rej

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których utrwalali zasady ortograficzne, wyszukiwali ukryte słowa, a także poznali kilka faktów dotyczących naszego języka.

Czy wiesz, że…

• Na całym świecie około 50 milionów ludzi mówi po polsku.
  • Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata.
  • Pierwsze zapisane w języku polskim zdanie pochodzi z 1270 roku: „Daj, ać ja pobruczę, a ty poczywaj”.

Warsztaty ekologiczne z POPP

2 marca gościliśmy w szkole kreatywne panie z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej z Pszczyny. Panie prowadziły warsztaty „Ekologiczna doniczka de coupage „dla uczniów naszej szkoły . Dzieci nauczyły się jak wykorzystać butelki plastikowe i zmienić je na kolorowe doniczki. Uwieńczeniem pracy było zasadzenie kwiatów filtrujących powietrze.

Dzieci z warsztatów wyniosły wiedzę, umiejętności praktyczne i uśmiech. Dziękujemy serdecznie paniom prowadzącym, mamy nadzieję na ponowne odwiedziny.