Babeczka

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne. Wykonali zadanie wyznaczone na styczeń – kolaż z makulatury „Babeczka”.

Artyści musieli podrzeć papier na niewielkie kawałki. Uczniowie bardzo to lubią, a darcie papieru doskonale wzmacnia mięśnie palców i prowadzi do podniesienia wrażliwości czuciowej opuszków palców. Jest to więc wartościowe ćwiczenie małej motoryki

Znaczącym celem zajęć z arteterapii było rozwijanie samodzielności, wzmacnianie poczucia sprawczości i wiary we własne siły. Leczenie sztuką redukujące lęk, stres, zmniejszające poziom agresji oraz podnoszenie samooceny.

Prace absolwentów naszej szkoły są opublikowane na stronie Fb KPP (pod postem styczeń) w celu popularyzacji twórczości plastycznej uczniów. Zachęcam do lajkowania prac plastycznych.

Klasowy Konkurs Piosenki Świątecznej

Dziś w klasie 3 a odbył się Klasowy Konkurs Piosenki Świątecznej. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów. Wystąpili podejmując wyzwanie, przed jurorami: Marlenka, Judytka, Mikołaj, Kacper, Julka, Wiktoria oraz Jagoda. Było to duże wyzwanie wymagające przygotowania, radzenia sobie z tremą. Uczniowie śpiewali z podkładem, własnym akompaniamentem. Jurorami były: pani Marta, pani Agnieszka oraz Judyta z klasy VI a.

W konkursie zwyciężyli: Marlena Loranty – I miejsce, Judyta Pastuszka – II miejsce, Mikołaj Kuliberda – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Krakowska, Julia Koczoń, Kacper Stęchły oraz Wiktoria Zaradny.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy!