Z życia klasy 8a

21 października na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 8a gościli pana Sebastiana Kowola. Opowiadał on o swojej pierwszej przygodzie z muzyką, która stała się najpierw jego pasją, a następnie stylem życia. W rozmowie z uczniami prezentował blaski i cienie bycia muzykiem zawodowym. Zachęcał do muzykowania rodzinnego, uczenia się gry na instrumencie.

Natomiast dzisiaj, 28 października, obecni w szkole ósmoklasiści uczcili pamięć Powstańców Śląskich, mieszkańców Piasku. Zapalili znicz przy obelisku obok sołtysówki.

PAMIĘTAMY……

Dzień Wszystkich Świętych to wyjątkowy czas, wspominamy w nim tych, których już z nami nie ma.
Uczniowie w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu 27.10.2022r. wyruszyli na cmentarz komunalny w Piasku. Celem wyjścia było uporządkowanie zaniedbanych i opuszczonych grobów oraz zapalenie na nich zniczy.
W akcji brali udział:
-uczniowie klasy 8a: Julia, Martyna
-uczeń klasy 8b: Błażej
-uczniowie klasy 8c: Nadia, Sandra, Patrycja, Oliwia, Nikodem, Oskar, Julia
-uczniowie klasy 8d: Marta, Błażej.
Wszystkim bardzo dziękujemy.

W 200. rocznicę

Dwa tygodnie temu uczniowie klas siódmej i ósmych mieli okazję utrwalić sobie znajomość wybranych ballad i romansów Adama Mickiewicza, będąc widzami spektaklu odgrywanego w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Niektórzy potrafili wyrecytować nawet parę strof Pani Twardowskiej, Lilij, Świtezianki czy Romantyczności. Kilka klasycznych tekstów wierszem młodzież usłyszała po raz pierwszy: To lubię!, Rybkę, Rękawiczkę. Uczniowie byli świadkami widowiska pełnego grozy, tajemniczości, ale także humoru. Każdy wziął coś dla siebie, bo przecież Mickiewicz był artystą wieloznacznym. Wszyscy przypomnieliśmy sobie jednak o moralności ludowej: jeśli ktoś nie przestrzegał uznawanych przez zbiorowość norm, musiał ponieść karę.

Poprzez udział w przedstawieniu klasy starsze uświetniły 200. rocznicę wydania Ballad i romansów.